fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO http://am-studio.eu Zajmujemy się szeroko pojętą 'fotografią'. Od fotografii reklamowej po fotografię ślubną. Wykonujemy sesje zdjęciowe glamour, fashion, portretowe. Wed, 21 Jun 2017 20:38:51 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 http://am-studio.eu/wp-content/uploads/2017/01/cropped-AM-ico-fotografia-2-32x32.jpg fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO http://am-studio.eu 32 32 A gdyby Szturmowiec był kobietą http://am-studio.eu/prezentacja-zdjec/ Sat, 20 May 2017 08:13:35 +0000 http://am-studio.eu/?p=6059 A gdyby Szturmowiec był kobietą…. Modelka: Agata Czy losy galaktyk mogłyby potoczyć się inaczej, gdyby Szturmowcami były kobiety? To może byłoby tak: A – Wojna we wszechświecie zakończyłaby się inaczej, bo przecież nie od dziś wiadomo, że z kobietami jeszcze nikt nie wygrał; B – Do wojny nigdy nie doszłoby, bo kobiety nie są tak...

The post A gdyby Szturmowiec był kobietą appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
stormtrooper, sztuka kochania, kobieta, heł, gwiezdne wojny, star wars, sesja zdjęciowa

A gdyby Szturmowiec był kobietą….

Modelka: Agata

Czy losy galaktyk mogłyby potoczyć się inaczej, gdyby Szturmowcami były kobiety?
To może byłoby tak:

A – Wojna we wszechświecie zakończyłaby się inaczej, bo przecież nie od dziś wiadomo, że z kobietami jeszcze nikt nie wygrał;

B – Do wojny nigdy nie doszłoby, bo kobiety nie są tak bardzo nastawione na walkę o władzę;

C –  W międzygalaktycznym świecie zapanowałby chaos, bo taka jest natura kobieca.

 

Która opcja wydaje Wam się najbardziej prawdopodobna: A, B a może C?

Patrząc męskim okiem szturmowca, i z której strony nie patrząc, wychodzi nam, że Imperium zbudowane na stormtrooperowych karkach nie było dla nich najbardziej przyjaznym miejscem na ziemi.

Szturmowcy służyli do utrzymywania porządku i zapobieganie buntom we wszechświecie.  W pierwszej fazie oddziały tworzyły klony. Później w szeregi szturmowców zaczęto wprowadzać również ludzi.

Wojownicy musieli być bezwarunkowo posłuszni, dlatego w przypadku klonów to bezwarunkowe posłuszeństwo programowano zaś w przypadku ludzi, takie jednostki poddawano procesowi „prania mózgu”. Szkolenie do walki od najmłodszych lat warunkowało niezawodność maszynki do zabijania, praktycznie całkowicie pozbawionej strachu i odpornej na przekupstwo.

Losy szturmowców często były dość smutne, ponieważ szturmowcami zostawały również dzieci, które porywano z ich rodzin, dzięki czemu indoktrynacje można było zacząć od najmłodszych lat. Wojownicy nie mieli imion a jedynie kolejne numery, co tylko czyniło z nich jeszcze lepszych wojowników.

Było to męskie imperium pełne rządzy władzy, walki o pozycję i bieganiem po mieście z mieczem świetlnym.

A jak wyglądałoby Imperium, gdyby szturmowcami były kobiety?

Dziś odtworzy to prezentacja zdjęć:

Na pewno to imperium byłoby ładniejsze. Tutaj nikt nie biegałby wieczorami po mieście wymachując mieczem świetlnym. Tutaj konflikty na szczycie załatwiałoby się w inny sposób. Z gracją, z wdziękiem, choć może z lekką nutką podstępu.

gwiezdne wojny, fotografia portretowa, star wars, nietypowe sesje zdjęciowe

[ Prezentacja zdjęć ] – W Imperium z rana piłoby się małą czarną gorącą kawę.

 

sztuka kochania, stormtrooper, fotografia portretowa, fotograf Gdańsk

 [ Prezentacja zdjęć ] – Popołudniami znalazłby się czas na relaks i leżenie z książką na ulubionej kanapie.

kobieta, stormtrooper, sesja zdjęciowa, fotograf gdynia

[ Prezentacja zdjęć ] – A wieczorami wskazane byłoby oddawałoby się przyjemności miłości.

 

gdyby kobieta była stormtrooper

[ Prezentacja zdjęć ] – Tutaj szturmowcy nie byliby numerkami. Tutaj jedyne numerki padałyby  wśród niewinnych wieczornych harc.

 

fotografia portretowa , fotograf trójmiasto , zdjęcia

Czy Imperium pełne miłości nie byłoby lepszym miejscem niż Imperium przepełnionego wojną?

Czy w tym pięknym świecie miłości, gdzie szturmowcy byliby kobietami mogłoby dojść do wojny? Możliwe, chociaż istniałaby pewna nitka nadziei, że jednak tej wojny nie będzie. I chociaż to kobiety mają z natury łagodniejszą naturę to  tak, naprawdę większość z nas niezależnie od tego czy jest kobietą czy mężczyzną, nie chce wojny. A już na pewno przeciwni wojnie są ludzie, którzy ją kiedyś widzieli na własne oczy.

Zdarzyło mi się usłyszeć od bardzo młodych ludzi, że oni nawet  chcieliby wojny, ponieważ wtedy mogliby pokazać jakimi są prawdziwymi patriotami. Nie krytykuje tego, ponieważ wiem, że takie podejście może wynikać z młodości, braku doświadczenia, z niewiedzy. Tylko utwierdza mnie to w przekonaniu, że to dobrze, że niepełnoletni nie mają prawa głosu. Jeszcze niech trochę napatrzą się na ten świat, dowiedzą, przeczytają książek, nauczą, żeby ich opinie mogły wpływać na ogół społeczeństwa.

Dla mojego pokolenia, osób, które wojny na własne oczy nie widziały a tylko o niej słyszały z opowieści, przeczytały w książkach, obejrzały na filmach, wojna wydaje się czymś mało realnym, odległym, prawie jak z filmu. To tak jak oglądanie horroru, na których ludzie masowo się zabijają. Wojna w odczuciu mojej generacji jest tak samo nierealna. Niby wiemy, że gdzieś tam na świecie ciągle trwają walki, choć i blisko nas,  mordują mężczyzn, gwałcą kobiety, dzieciom wkładają w ręce karabiny, jednak jest to dla nas trochę jak scena z horroru, nie potrafimy sobie wyobrazić, że coś takiego dzieje się teraz, w innym zakątku świata, naprawdę. Wojna nie może być realna i życzyłbym sobie, żeby nigdy nie stała się dla nas realna.

Zobacz także

The post A gdyby Szturmowiec był kobietą appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
Dziś Bóg zrzucał z nieba potwory http://am-studio.eu/sesja-buduarowa/ Thu, 04 May 2017 10:30:49 +0000 http://am-studio.eu/?p=5876 Śniło mi się kiedyś, że widziałem jak upadają anioły. Spoglądałem a niebo zmieniało kolory. Patrzyłem jak światy upadają a z wiecznego zapomnienia budzą się potwory.  Zdawało mi się, że serca krwawią a ciała poddają się grawitacji. Sylwetki garbią się z dnia na dzień coraz bardziej a ręce stają się coraz cięższe i niby dłuższe. Ktoś...

The post Dziś Bóg zrzucał z nieba potwory appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
fotograf, fotografia buduarowa, fotografie buduarowe, sesja buduarowa, sesje buduarowe, sesje zdjęciowe, zdjęcia buduarowe, zdjęcia buduarowe Gdańsk, zdjęcia buduarowe Gdynia, zdjęcie buduarowe

Śniło mi się kiedyś, że widziałem jak upadają anioły. Spoglądałem a niebo zmieniało kolory. Patrzyłem jak światy upadają a z wiecznego zapomnienia budzą się potwory.  Zdawało mi się, że serca krwawią a ciała poddają się grawitacji. Sylwetki garbią się z dnia na dzień coraz bardziej a ręce stają się coraz cięższe i niby dłuższe. Ktoś wyszeptał mi do ucha, że wydaje mu się, że w takie dni czuć coś w powietrzu a to przecież tylko Bóg zrzuca z nieba potwory. Zapytałem przez sen kim są te potwory, jak wyglądają, ile oczu mają, czy gryzą a może rzucają zaklęciami. Głupi byłem, że też sam nie wpadłem na odpowiedź od razu a wypatrywałem wskazówki, pomocy. Słyszałem jak szepty lekko zwątpiły w poziom mojego rozwoju, później leciutko się uśmiechnęły niby w niedowierzaniu, że nic się nie stało i każdemu może się zdarzyć głupie pytanie i w końcu padła odpowiedź: przecież to ludzie. To ludzie, są najgroźniejszymi zwierzętami jakie kiedykolwiek widziała ziemia. Nie pytałem już dlaczego Bóg zrzuca z nieba te potwory. Pomyślałem, że ma ich pewnie tam za dużo i już może mieć ich po dziurki w nosie lub sobie z nimi po prostu nie radzi i wstyd mu to przyznać. Przemknęło mi przez myśl, że chociaż może to pewien rodzaj próby dla nas?

fotograf, fotografia buduarowa, fotografie buduarowe, sesja buduarowa, sesje buduarowe, sesje zdjęciowe, zdjęcia buduarowe, zdjęcia buduarowe Gdańsk, zdjęcia buduarowe Gdynia, zdjęcie buduarowe

My ludzie, jako zdolne zwierzęta, wytwarzamy mechanizmy obronne: przyzwyczajamy się, asymilujemy, upodabniamy, łączymy więzami krwi, zawieramy pakty, porozumienia, umowy dżentelmeńskie.  A jak odróżnić, która kreatura ludzka jest potworem a która cudem natury? Pierwsze wrażenie może być dla nas złudne, drugie spojrzenie również potrafi nas wprowadzić w błąd i nie małe zamieszanie. Gorzej jak o potwornej naturze drugiej osoby dowiadujemy się, o wiele lat za późno. Chociaż bywa i tak, że my się zmieniamy i nas zmieniają: okoliczności, wydarzenia życiowe, własna historia. Ktoś sam z własnej woli przyzna się, że jest potworem? Choć czasem i potwór wmawia nam, że to z nami coś nie jest tak i powoli, systematycznie, z gracją lub bez, uzależnia od siebie, wmawia, że to my jesteśmy potworami.

I w pewnym momencie, prędzej czy później okazuje się, że życie to nie bajka a wielkiej miłości i happy endu nie doczekamy się w tym boskim rozdaniu.

Dziś przed Wami sesja buduarowa. Jest kobieta, hotel, pokój, łoże.

Sesja buduarowa się rozkręca a ona przygotowuje się do tego wieczoru, nastraja się do zaistniałej sytuacji, asymiluje w zastanym środowisku. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi na prawdziwego potwora, godnego przeciwnika, a jeżeli nawet będzie to dziś, to jakiego rodzaju zwierzęciem będzie.

Sesja buduarowa już w pełni, a ona już nie może się doczekać jakiego parszywego wyrzutka świata, tego wieczoru, Bóg zrzuci przed jej drzwi a ona zaprosi go do swojego łoża.

Wyliczanka trawa, tik, tak, tik, tak, potwór, nie potwór, potwór, nie potwór, dziś, jutro, dziś, jutro, kiedyś na pewno. Jednak ona lubi swoją pracę a ta sesja buduarowa jest tego świadectwem. Ona chlubi się w zdejmowaniu trosk i zmartwień z serca potworów. Zawsze wychodzą od niej lżejsi, szczęśliwsi, może nawet zdarzają się przypadki, że trochę lepsi.

Nasza pogromczyni potworów wie, że to nie chodzi o to, żeby je zabijać. Trzeba zastosować indywidualne podejście, każdemu dać po części to co lubi, po części dorzucając bonus z własnego stałego repertuaru, coś co świadczy o marce, jest punktem rozpoznawczym.

Sesja buduarowa wywołuje u niej wspomnienia. Przypomina sobie, że dawniej  zdarzało jej się nakręcić potwora, wywołać skutek odwrotny od zamierzonego, spowodować nie jedno nieszczęście, może nawet ma przez to czyjeś życie na sumieniu, na szczęście tego nie wie. Taki słodki bonus od Boga przy codziennej dostawie potworów.

Czy ona jest też potworem czy może cudem natury?

 

Zobacz także

The post Dziś Bóg zrzucał z nieba potwory appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
O dobrym miejscu – do pracy i życia http://am-studio.eu/fotograf-i-gdansk/ Thu, 20 Apr 2017 19:34:19 +0000 http://am-studio.eu/?p=6007 Gdańsk jest pięknym miejscem do życia i pracy. Chociaż możemy się spierać, w którym mieście żyje się lepiej: Gdańsku, Gdyni czy Sopocie.  Każde z tych miejsc będzie mniej lub bardziej odpowiadało poszczególnym typom, grupom ludzi, ich zajęciom, przyzwyczajeniom, tym co lubią i nie lubią robić w wolnym i niewolnym czasie. Jednak musimy przyznać, że duże...

The post O dobrym miejscu – do pracy i życia appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
roksana-sesja-zdjeciowa-gdansk-gdansk-stare-miasto

Gdańsk jest pięknym miejscem do życia i pracy. Chociaż możemy się spierać, w którym mieście żyje się lepiej: Gdańsku, Gdyni czy Sopocie.  Każde z tych miejsc będzie mniej lub bardziej odpowiadało poszczególnym typom, grupom ludzi, ich zajęciom, przyzwyczajeniom, tym co lubią i nie lubią robić w wolnym i niewolnym czasie.

Jednak musimy przyznać, że duże miasta to również duże możliwości, zarówno pod względem pracy, jak i rozrywki. Z jakiegoś powodu te 80% ludności Europy mieszka w miastach. Nie da się również zapomnieć, że Gdańsk leży nad morzem i zaraz ktoś będzie się ze mną spierał, że to nie morze tylko zatoka. Zwał jak zwał ważne, że mamy plażę, wodę i piękne miejsce do wypoczynku, które jest dla wszystkich wolne i dostępne niezależnie od poziomu dochodów, wykonywanego zawodu czy statusu społecznego.

Praca jako fotograf w Gdańsku to dużo przyjemności ale też duże ułatwienia i wielki potencjał. Umawiasz się z modelką w Parku Oliwskim i trafiasz do nieziemskiego otoczenia zieleni. Możesz zdjęciami zagrać Alicję z Krainy Czarów, postać z wioski Hobbitów, czy na co Ci tylko wyobraźnia pozwoli.

Innym razem wybierasz do centrum a do Twojej dyspozycji pozostają zabytkowe uliczki i kamienice Starego Miasta, które nie jedno już przez te wszystkie lata widziały i słyszały. Magia miejsca unosi się w powietrzu a Ty tylko musisz ją uwidocznić na zdjęciu.

W pewnym momencie ktoś w tym mieście miał również sen. Przyśniło mu się, że chciałby mieć w Gdańsku drugi London EYE, w związku z tym w samym środku postawił koło widokowe. Jako fotograf nie mam nic przeciwko, odpowiednie ujęcie i w prosty sposób tworzy nam się romantyczna sceneria niczym z filmu o wielkiej i wiecznej miłości.

A jak już masz trochę dość Gdańska to wsiadasz w auto i ruszasz na Kaszuby. Tam znajdziesz odrobinę folkloru, trochę wolniejszego życia, może uda Ci się uchwycić inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość lub zobaczysz znaczenie innych wartości.

Fotograf i Gdańsk to taka mała symbioza, mamy wiele cech wspólnych, ułatwiamy sobie wzajemnie życie i pracę. Gdańsk lubi być fotografowany, nawet jak stanowi tylko tło. To po prostu sprawia mu przyjemność, gdy ktoś uwiecznia go na zdjęciach. Może dlatego, że chciałby być wieczny a zdjęcia pomagają mu w osiąganiu tego celu. Z kolei dla fotografa to ułatwienie jak nie tylko modele ze nim współpracują ale również tło.

fotograf gdańsk sesja zdjęciowa na starym mieście modelka na mariackiej

Fotograf i Gdańsk to także kłębowisko sprzeczności. Gdańsk sfotografowano już na tysiące sposobów. Z aparatami w ręku byli tu już prawdziwy profesjonaliści  i zupełni amatorzy. Każdy zakątek został spenetrowany, każda ścieżka wydeptana, wszędzie wepchnięto wścibskie nosy i z każdej perspektywy próbowano wykonać najlepsze zdjęcie. Nie ma co ukrywać, że dla fotografa większe pole do popisu dają miejsca nieodkryte, te w których jeszcze nikt nie nacisną spustu migawki. Jednak jak nie kochać tego Gdańska, nawet jeżeli nie tylko Ty go kochasz i nie tylko Ty chcesz podziwiać go na zdjęciach.

Fotograf i Gdańsk to takie naturalne połączenie tradycji, historii i nowoczesności. Tutaj pomniki świadczące o niezwykłych dokonaniach, mieszkańcy kształtujący to miejsce wspomnieniami a obok powstaje nowa historia, w przestrzeniach, których potencjału wcześniej nie wykorzystywano. Fotograf to też takie połączenie dwóch sprzeczności. Z jednej strony o powstawaniu fotografii moglibyśmy rozmawiać godzinami, z drugiej obecny świat goni do przodu a od nas wymaga zmian i kroczenia za nim z otwartym umysłem ku nowoczesności.

Fotograf i Gdańsk to zbiorowisko ludzi. Gdańsk pamięta historie swoich mieszkańców. Tych, którzy przypływali łodziami z dalekich krain, ładowali zborze do spichlerzów, handlowali zamorskimi specjałami u brzegów Motławy. Pamięta też tych, którzy obecnie co piątkowy wieczór przesiadają w licznych restauracyjkach nad rzeką, przyjeżdżają na doroczny jarmark dominikański, czy wpadają tylko na chwilę w odwiedziny do rodziny lub znajomych. Fotograf też pamięta. Pamięta, gdy robił zdjęcia mamie z dużym brzuchem, później krzyczącego niemowlaka w czasie chrztu, podrośniętego wyrostka w komunię, młodzieńca w bierzmowanie a historia toczy się dalej.

Czasami wydaje mi się, że fotograf i Gdańsk nie mogliby żyć oddzielnie. Ja w tym momencie, nie wyobrażam sobie, że mógłbym od tak po prostu zostawić to miejsce a i Gdańsk potrzebuje swojego opiekuna, biografa, dokumentalisty, który dość regularnie będzie obchodził wszystkie jego uliczki, zakątki i kamieniczki, żeby sprawdzić jak zmienia się to miasto oraz będzie utrwalał jego obraz dziś dla przyszłych pokoleń.

 

Zobacz także

The post O dobrym miejscu – do pracy i życia appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
Kobieto dokąd idziesz? http://am-studio.eu/zdjecia-reklamowe-kobiety/ Mon, 27 Mar 2017 17:56:23 +0000 http://am-studio.eu/?p=5926 Kobiety. Tak, to one są winne całemu złu tego świata. Tak, to one doprowadzają mężczyzn do rozpaczy i obłędu. Tak, to one przyciągają nas ponętnym wzrokiem a później zwodzą, wodzą za nos i ostatecznie wywodzą na manowce. Tak, to one od wieków rządziły najwyższymi monarchami świata. Dzięki nim wybuchały prowadzone były wojny i wojenki. Tak,...

The post Kobieto dokąd idziesz? appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
fotografia polityczna, portret, kobiety czytają, fotografia reklamowa, fotografia rodzinna, zdjęcia polityczne, zdjęcia reklamowe, zdjęcia, kobieta z maszyną do pisania, nikon, Bukowski, sienkiewicz, quo vadis, kobiety

Kobiety. Tak, to one są winne całemu złu tego świata. Tak, to one doprowadzają mężczyzn do rozpaczy i obłędu. Tak, to one przyciągają nas ponętnym wzrokiem a później zwodzą, wodzą za nos i ostatecznie wywodzą na manowce. Tak, to one od wieków rządziły najwyższymi monarchami świata. Dzięki nim wybuchały prowadzone były wojny i wojenki. Tak, przyznajmy to otwarcie, to one rządzą tym światem.

I chociaż my mężczyźni w swojej męskości, wrodzonej zaborczości i pociągiem do władzy próbujemy, chociażby w żartach, przywołać je do porządku dając za broń wałek a polem bitwy czyniąc kuchnię, to nam się tylko wydaje, że wygrywamy tą walkę.

Sienkiewicz i Bukowski mieli tego świadomość. Nie wiemy, który z tych wielkich literatów przekonał się pierwszy. Czy był to Sienkiewicz, który za swoją twórczość został nagrodzony nagrodą Nobla?  Czy może jednak Bukowski, który w swoich powieściach opisywał własne życie oparte w głównej mierze na seksie, alkoholu będące kłębowiskiem ludzkich słabości.
fotografia polityczna, portret, kobiety czytają, fotografia reklamowa, fotografia rodzinna, zdjęcia polityczne, zdjęcia reklamowe, zdjęcia, kobieta z maszyną do pisania, nikon, Bukowski, sienkiewicz, quo vadis, kobiety

Bukowski przyznawał szczerze, iż kobiety pociągają go do tego stopnia, że traci zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy. A, że jego życie składało się z setek miłosnych podbojów, to miał materiał do uprawiania nie tylko miłości ale też i pisarstwa.

Sienkiewicz w swoim życiu również źle wybrał kilka razy. Jedną z tych pomyłek uznano nawet za największy ze skandali towarzyskich końcówki XIX wieku na ziemiach polskich. A było to tak: Otóż 47-letni pisarz zakochał się w 20-letniej Marynuszce. On zakochany zaprowadził swoją wybrankę przed ołtarz ślubny. Jednak miłość nie trwała długo, ponieważ z dwumiesięcznej podróży poślubnej, małżonkowie wrócili już do kraju oddzielnie.

Bukowski zwykł nawet mówić o kobietach, że są modliszkami, jednak nie mógł się im oprzeć. Sienkiewicz po wpadce małżeńskiej zawzięcie przed kobietami i małżeństwami się bronił. Jednak nie ostatecznie walki nie wygrał, ponieważ poddał się w 1904 roku, kiedy po raz trzeci stanął na ślubnym kobiercu.

I chociaż kobiety mącą nam w głowach, depczą i wydeptują odmienne ścieżki w naszych półkulach mózgowych, przestawiają nam rogatki nerwów, tupią obcasami po płacie mózgowym, to i tak nas w końcu skuszą. Gdyby świat był tylko męski, na pewno stałby się smutniejszy, bardziej zaborczy, ostry i brutalny.

fotografia polityczna, portret, kobiety czytają, fotografia reklamowa, fotografia rodzinna, zdjęcia polityczne, zdjęcia reklamowe, zdjęcia, kobieta z maszyną do pisania, nikon, Bukowski, sienkiewicz, quo vadis, kobiety

Czy wyobrażacie sobie Sienkiewicza jak w Quo Vadis opisuje miłość Winicjusza i Ligii, bez znajomości z autopsji blasków i cieniów związku?

Czy Bukowski napisałby Kobiety, gdyby nie poznał ich zapachu, nie spróbował ciała, i nie poczuł ich oddechu na swojej skórze?

I choć od czasów Sienkiewicza minęło trochę czasu, to kobiety dalej rządzą możnymi tego świata.

Oglądając zdjęcia reklamowe polityków widzimy zwykle pojedyncze zdjęcie publicznej osobowości. Jednak czym bliżej wyborów, tym zdjęcia reklamowe stają się coraz bardziej fotografią rodzinną. Polityk musi pokazać, że praca nie jest jego całym życiem. W końcu, żeby rozumieć zwykłych ludzi polityk musi znać blaski i cienie życia rodzinnego, z którym przedstawiciele społeczeństwa na co dzień się borykają. I tak jak literaci nie mogą pisać o miłości nie smakując jej wcześniej. Tak i politycy mówić o istnieniu, która dzieliłaby ich od obywateli.

Jednak my, Polacy, lubimy być wyjątkowi i zwykle robimy wszystko inaczej niż reszta Europy. I tak osoby stojące na szczycie najwyższej władzy unikają zdjęć z kobietami czy rodziną.  Z resztą zdjęcie z kotem… No cóż chyba niekoniecznie poprawne marketingowo zdjęcia reklamowe :)   Może być też tak, że boi się tych modliszek, przebiegłych duszyczek. Może nie chciałby, żeby mieszały mu w głowie, rozpraszały uwagi i zmieniały spojrzenia. On musi prosto do celu, do boju, wcześniej obraną ścieżką.

fotografia polityczna, portret, kobiety czytają, fotografia reklamowa, fotografia rodzinna, zdjęcia polityczne, zdjęcia reklamowe, zdjęcia, kobieta z maszyną do pisania, nikon, Bukowski, sienkiewicz, quo vadis, kobiety

Jak się zastanowimy, to w Niemczech był taki pan H., który miał wsparcie w postaci pięknej kobiety, u której boku zdjęcia nigdy nie powstały. Kobieta była przy nim długo, jednak jako żona zaledwie 40 godzin. Szybki ślub cywilny i rozgryziona kapsułka z cyjankiem. Dla Pana H. zdjęcia reklamowe z żoną u boku były czymś nie do pomyślenia. A opinia publiczna jeszcze długo po śmierci Pana H. nie dowiedziała się o jego związku. Ciekawe czy miał kota….

Zobacz także

The post Kobieto dokąd idziesz? appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
Lustereczko powiedź przecie, kiedy twarz jest najpiękniejsza na świecie? http://am-studio.eu/zdjecia-sportowe/ Tue, 21 Mar 2017 18:12:27 +0000 http://am-studio.eu/?p=5923 Kiedyś od biegania trzymałem się w bezpiecznej odległości.  Z dwóch przyczyn: po primo jest po prostu nudne ;) a po drugie, gdy przyglądałem się tym wszystkim biegających ludziom, to mieli oni ten charakterystyczny grymas na twarzy, ten wysiłek, te, wydawało mi się wtedy, cierpienie (nie oszukujmy się, jest to wysiłek i to spory, dobry czas...

The post Lustereczko powiedź przecie, kiedy twarz jest najpiękniejsza na świecie? appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>
fotografia dla sportowców, fotografia sportowa, fotorelacja, fotoreportaż, relacja zdjęciowa, relacja ze zdjęć, reportaż fotograficzny, reportaż z biegu, reportaż zdjęciowy, sesje fotograficzne reportażowe, sesje zdjęciowe reportażowe, zdjęcia biegaczy, zdjęcia dla sportowców, Zdjęcia do kampanii reklamowych, zdjęcia kampanii reklamowych, zdjęcia sportowe, zdjęcia z biegu, zdjęcia z maratonów, polmaraton, onico gdynia

Kiedyś od biegania trzymałem się w bezpiecznej odległości.  Z dwóch przyczyn: po primo jest po prostu nudne ;) a po drugie, gdy przyglądałem się tym wszystkim biegających ludziom, to mieli oni ten charakterystyczny grymas na twarzy, ten wysiłek, te, wydawało mi się wtedy, cierpienie (nie oszukujmy się, jest to wysiłek i to spory, dobry czas wymaga). Takie obrazy zmęczonych ludzi przywoływały tylko wspomnienia ze szkoły, kiedy to na WF-ie zmuszano wszystkie dzieci do biegania. Jak jeden mąż, wszyscy, i Ci co lubią i Ci co nienawidzą, za sobą, na czas, na odległość, na oceny. Taki mały koszmar dzieciństwa. Później jednak, kiedy trochę lat minęło a mój tyłek zaczął sukcesywnie z roku na rok bardziej przyrastać do fotela… Nie żebym telewizje oglądał! Ale retuszując zdjęcia spędzam długie godziny siedząc a nie biegając po ścianach. Tak więc wracając do historii, któregoś dnia sam spróbowałem pobiegać, tylko tak na spokojnie bez spiny, raczej dla przyjemności. I odkryłem, że to jednak fantastyczne uczucie, kiedy pot spływa Ci po twarzy, karku i plecach.  Ta satysfakcja z wysiłku poniesionego danego dnia. To uczucie osiągnięcia celu, przejścia o krok dalej. Wracasz do domu ociekasz potem, lepisz się od kurzu i potu. Ale czujesz się wspaniale. Mam dziwne wrażenie, że gdybyśmy dodali do tego wszystkiego krew, to wyszedłby nam obraz prawie gladiatora po walce, co oczywiście nie zmienia faktu, że uważam bieganie za nudne. Podczas tych kilku kilometrów, tych kilkudziesięciu minut idzie przemyśleć wiele sesji, wiele pomysłów i ect. W przeciwieństwie do jazdy rowerem, gdzie dzieje się dużo, tu podjazd tu zjazd ostry, tu skok. Oczywiście mowa o jeździe po trójmiejskich lasach, a nie po deptaku, choć i tam adrenalina spora ;)

 

fotografia dla sportowców, fotografia sportowa, fotorelacja, fotoreportaż, relacja zdjęciowa, relacja ze zdjęć, reportaż fotograficzny, reportaż z biegu, reportaż zdjęciowy, sesje fotograficzne reportażowe, sesje zdjęciowe reportażowe, zdjęcia biegaczy, zdjęcia dla sportowców, Zdjęcia do kampanii reklamowych, zdjęcia kampanii reklamowych, zdjęcia sportowe, zdjęcia z biegu, zdjęcia z maratonów, gdynia biega, półmaraton, onico

Kolejna sprawa, że bieganie, sport samo przychodzi do mnie,  dostaję zlecenie na zdjęcia dla sportowców i zastanawiam się jak do niej podejść. Zwykle coś sugeruję, prezentuje własne zdanie, punkt widzenia ale ostateczny wybór leży w rękach zlecających, w końcu to materiał o nich i dla nich.

Część osób wybiera zdjęcia stylizowane. Czyli niby coś tam ćwiczą, niby coś dźwigają, gramy w takie niby. Ich ubranie jest nienagannie czyste, bez żadnych kropel błota, plamy potu nie występują a główny fotografowany ma śnieżnobiały uśmiech przyklejony jak z reklamy pasty do zębów, lub jak kto woli płatków śniadaniowych.

Druga grupa idzie w kierunku sesji zdjęciowej bardziej reportażowych i nie boi się pokazać wysiłku na twarzy, tego przykładowego grymasu powstałego w czasie biegania, który ja kiedyś mylnie interpretowałem z cierpieniem. Sport wciąga. Ile ludzi, tyle poglądów na temat, którą dyscyplinę wybrać i dlaczego ta jest lepsza od innej.

I sami zdajecie sobie sprawę, że jak ćwiczymy to wcale nie wyglądamy dobrze: czerwona twarz, makijaż jeżeli w ogóle był to już dawno spłynął, zacieki pod pachami na koszulce, ogólnie wydawałoby się obraz nędzy i rozpaczy. I jak tu zdjęcia robić i w ogóle pochwalić się takim zdjęciem przed przyjaciółmi? Odpowiedź jest prosta, normalnie: bierzesz i pokazujesz, jednocześnie mówiąc, to ja, po tym jak przebiegłem/łam 40 km. Uśmiechasz się. A oni widzą na zdjęciu nabrzmiałe żyły,  jeszcze ciepłe mięśnie, klatkę piersiową, która zdaje się walczyć o każdy oddech. Twoi przyjaciele nie mówią: haha ale masz wielki nos, tylko powiedzą: wow gratulacje, naprawdę niezły wynik. A Ty, jako główny bohater możesz poczuć się zmęczony ale szczęśliwy. Raczej w tych kategoriach rozpatrywałbym fotografię reportażową z wydarzeń sportowych. Idźmy w tendencję #BeMorHuman, pokazujmy naszą naturę, normalność, bo przecież to ludzkie jest się męczyć, bo przecież pot jest ludzki, bo przecież piękno jest pojęciem względnym. To po co udajemy? Dlaczego oszukujemy? Pięknie to może i wygląda nasze ciało, ale raczej nie podczas treningu. Oczywiście lubię jedne i drugie zdjęcia. Każde mają swoje plusy i minusy, swój urok.

fotografia dla sportowców, fotografia sportowa, fotorelacja, fotoreportaż, relacja zdjęciowa, relacja ze zdjęć, reportaż fotograficzny, reportaż z biegu, reportaż zdjęciowy, sesje fotograficzne reportażowe, sesje zdjęciowe reportażowe, zdjęcia biegaczy, zdjęcia dla sportowców, Zdjęcia do kampanii reklamowych, zdjęcia kampanii reklamowych, zdjęcia sportowe, zdjęcia z biegu, zdjęcia z maratonów

Jakby się tak zastanowić to kiedyś sport raczej był przywilejem. To królowie grali w krykieta, jeździli konno dla przyjemności a panie przechadzały się po ogrodach. Ubodzy ludzie, którzy od rana od wieczora pracowali w polu lub stali na straganach handlując najrówniejszymi towarami nie mieli najmniejszej ochoty po ciężkiej fizycznej pracy na sport, a konie wykorzystywali do pracy na polu, a nie do zabawy w postaci przejażdżek dla zabicia czasu. Możemy powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwymi, a zarazem bogatymi, ludźmi skoro stać nas na uprawianie sportu. A sport uzależnia, wlewa w nasze żyły dopaminę, która przeistacza się w szczęście. Tak dopamina działa, zaczynając na wczesnych stadiów humorków a na lekkich stanach depresyjnych kończąc.

Sport to też samozaparcie, samorealizacja. Zdjęcia pomagają te motywacje uchwycić: zapał, zawziętość, chęć doskonalenia. Przyjemność, którą daje sport jest tylko swego rodzaju dodatkiem.

Na fotografiach usiłuję oddać ten wysiłek, który człowiek wkłada w przełamanie następnej bariery, pokonanie kolejnego progu, przekroczenie granicy. Zdjęcia z sesji sportowych pokazują napięte mięśnie, napęczniałe żyły, kurz i pot. Idźmy w realizm, nie wypierajmy tego co ludzkie. Sport wyzwala instynkty, pomaga rozładować napięcie. Niby dlaczego wszystkie korporacje obok prywatnej opieki zdrowotnej (taki mamy ustrój w Polsce, że bez tego ani rusz) dają karty sportowe – FitProfity, Benefity, Multisporty – psychologowie biznesu już dawno odkryli i wykorzystują to, że sport wzmacnia ludzi, buduje ich odporność, wytrwałość, sprawa, że nie popadamy w apatię.

Sesje reportażowe mają to do siebie, że są z tych bardziej realnych, bardziej szczerych. Sport jest wdzięcznym materiałem do pokazania go w realiach reportażowych, ponieważ jakiekolwiek pozowanie ujęć w tym zakresie może wywoływać efekt sztuczności.

„Just do it” – po prostu to zrób. Znacie to hasło? No pewnie, że znacie, może nie znacie genezy przesłania ale samo sformułowanie pewnie obiło się Wam o uszy.

„Just do it” powiedziało Nike w 1988 roku zachęcając wszystkich ludzi do wysiłku. Jednocześnie pokazując, że zwykli ludzie w sporcie też mogą osiągnąć sukces.  I o dziwo właśnie ta kampania spopularyzowała bieganie całego społeczeństwa. Tak, to, że teraz biegamy jest zasługą Nike. Wcześniej bieganie wydawało się być tylko dla profesjonalnych sportowców. Po kampanii Nike z 1988 roku zaczęli biegać zwykli ludzie. Przeciętni zjadacze chleba, marketingowcy, fotografowie, księgowe, piekarze włożyli buty rano/wieczorem/w południe i wyszli na ulicę pobiegać. Nike pokazało, że bieganie jest dla wszystkich. Dziś, prawie 30 lat później mało kto pamięta, że wcześniej się nie biegało. Teraz biegają wszyscy a aplikacje jak endomondo tylko nam ułatwiają chwalenie się naszymi małymi zwycięstwami ze znajomymi. Smartwatche liczą nam kalorie, dystans, puls. Endomondo kilometry. Nam pozostaje pilnowanie naszej motywacji.

fotografia dla sportowców, fotografia sportowa, fotorelacja, fotoreportaż, relacja zdjęciowa, relacja ze zdjęć, reportaż fotograficzny, reportaż z biegu, reportaż zdjęciowy, sesje fotograficzne reportażowe, sesje zdjęciowe reportażowe, zdjęcia biegaczy, zdjęcia dla sportowców, Zdjęcia do kampanii reklamowych, zdjęcia kampanii reklamowych, zdjęcia sportowe, zdjęcia z biegu, zdjęcia z maratonów, onico gdynia półmaraton

Teraz Reebok wychodzi z kolejnym rewolucyjnych hasłem #BeMorHuman, które idealnie wpisuje się w społeczne potrzeby. #BeMoreHuman jest jednym z trendów, w których w centrum zainteresowania stoi człowiek. Do obecnych głównych trendów możemy zaliczyć również trend technologii w służbie ludzkości, potrzebę kontaktu człowieka z człowiekiem, oraz potrzebę utrwalania każdej chwili.  I to właśnie Reebok mówi stop dla selfie. Pokazuje, że każdego dnia powstaje 93 miliony ujęć zdjęć w stylu selfie. Każdego dnia 93 miliony razy, ktoś na świecie wydyma usta i w charakterystyczny sposób przekręca głowę, żeby pokazać… No właśnie co pokazać? Chyba chodzi o tą słodycz życia, godnego do pozazdroszczenia przez przyjaciół. Dodajmy, że słowo selfie zdobyło tytuł „Słowa roku 2013”.

Popularne selfie potęguje obsesje na punkcie wyglądu i atrakcyjności fizycznej, z pozoru pewność siebie z backstage niepewność i potrzeby społecznej akceptacji. Reebok swoją kampanią zachęca ludzi do pokazania swojej prawdziwej twarzy, czyli tej, która ma blizny, piegi, a ciału daleko do sześciopaka na brzuchu i 50 cm w obwodzie łapy. Producent butów mówi do nas o determinacji, walce i pokonywaniu granic. I to nie ważne, czy pokonujesz tą granicę z idealną kratką na brzuchu czy z mięśniem piwnym, ponieważ właśnie swoją siłę pokazujesz tym, że podjąłeś walkę. Dlatego też  uchwyćmy to co najbardziej ludzkie, to co determinuje nasze człowieczeństwo – pokonywanie naszych granic możliwości, ledwo łapany oddech, ślinę zbierająca się w buzi.

„Koniec z dziubkami, uśmieszkami i piękną fryzurą. Pokaż swoją prawdziwą twarz” – twój test na człowieczeństwo. Reebok mówi, że dzisiejsi atleci to zwykli ludzie, którzy pokonują granice. A prawdziwa twarz jak się domyślacie, to nie ta ustawiona i sztucznie nadstawiona do selfie ale tak, która odzwierciedla walkę i pokonywanie barier.

Dziubki mają się w najlepsze ale czy nie jesteśmy najpiękniejsi, gdy pokazujemy swoją rzeczywistą twarz? Sprzeciwmy się selfie, ponieważ jesteśmy najpiękniejsi i najbardziej prawdziwi, gdy jesteśmy prawdziwi.

To lustereczko powiedź przecie, kiedy twarz jest najpiękniejsza na świecie!

Zobacz także

The post Lustereczko powiedź przecie, kiedy twarz jest najpiękniejsza na świecie? appeared first on fotografia ślubna i reklamowa AM-STUDiO.

]]>