fotografia reklamowa trójmiasto - zdjęcia rowerzystki - kolarka, szosa - zdjęcia do kalendarza PKS Gdańsk Oliwa
Zdjęcia reklamowe – part I – Jak wchodzić w Nowy Rok to tylko z przytupem – nasza kolejna ‘kalendarzowa’ realizacja ;) …

Z firmą PKS Gdańsk-Oliwa SA zaczęliśmy współpracę od kalendarza na 2016 rok – naprawdę świetny projekt, dobra zabawa, fantastyczna organizacja (dzięki przedsiębiorczym i zaradnym dziewczynom z marketingu), zdążyliśmy się trochę poznać, nawet trochę zaprzyjaźnić. Dział marketingu naprawdę   stanął na wysokości zadania, a przy tak dużych projektach to naprawdę istotne.  Wszyscy nadawaliśmy na tych samych falach, rozumieliśmy się bez słów i wspieraliśmy nawzajem szukając rozwiązań razem. Sytuacja analogiczna jak przy projektach z firmą FLOWAIR, z którą również współpracuje się fantastycznie, rzekłbym, pełen efekt synergii. Bo to nie jest efekt pracy jednego człowieka czy dwóch, tylko naprawdę koordynacji i pełnego zaangażowania sztabu ludzi. Latem kontynuowaliśmy wykonując zdjęcia w ośrodku wypoczynkowym na potrzeby strony www.  A następny rok postanowiliśmy rozpocząć z przytupem w postaci kolejnego kalendarza reklamowego.

 

Zdjęcia reklamowe – part II – Jak wychodzić na scenę to tylko z podniesioną głową

Przy kalendarzu, jako kolejnym wspólnie realizowanym projekcie, niestety było już teamu sprzed roku, brakowało dwóch fantastycznych dziewczyn Ani i Sylwii, cóż taki los… Zostaliśmy na polu bitwy z Martuchą …   Marta z działu marketingu była już prawdziwym wyjadaczem, chociaż u jej boku pojawiło się świeżutkie wsparcie w postaci Marka. Przed Markiem było ciężkie zadanie – pojawiasz się w ostatniej chwili, trochę jeszcze nie zawsze odnajdujesz się w sytuacji, próbujesz nadążyć za Martą i co gorsza próbujesz również zrozumieć o co chodzi łysym ;) – naprawdę byliśmy pełni podziwu… ale pamiętaj na scenę wychodzisz zawsze z podniesioną głową.

 

Zdjęcia reklamowe – part III – Jak stawać do boju to tylko z szablą w dłoni

Na pierwszym planie pojawili się też modele/modelki/pracownicy a może powinienem powiedzieć gracze i zawodnicy, ponieważ kalendarz był realizowany w iście sportowym duchu. Sprawdźcie, kto pierwszy z pracowników PKS Gdańsk-Oliwa SA chwycił szablę w dłoń by stanąć naprzeciw nowemu wyzwaniu zwanemu sesją fotograficzną.

 

Zdjęcia reklamowe – part V – Jak walczyć to tylko z godnym przeciwnikiem

Co to byłaby za walka jeżeli przeciwnik od razu poddałby się lub z góry wiedzielibyśmy jaki będzie wynik tej rozgrywki. W sporcie jak w biznesie szukamy godnych nas rywali i nie sprawia nam przyjemności wygrana z kimś od nas o wiele słabszym. W kalendarzu na 2017 rok staraliśmy się pokazać ile istnieje wspólnych zależności, połączeń i motywacji, które napędzają zarówno świat sportu jak i biznesu.

 

zdjęcia do kalandarza firmowego - szermierka - fotograf trójmiasto - zdjęcia reklamowe

 

Zdjęcia reklamowe – part VI – Jak skakać to tylko w czasie

Biorąc pod uwagę, że w tym roku kalendarz miał charakter sportowy a modelami byli pracownicy dla niektórych mógł być dość gwałtowny skok w czasie. I pomimo tego, że sylwetki tego nie podpowiadają, to niektórzy dawno nie mieli okazji tak intensywnie ćwiczyć jak tego dnia na planiei zdjęciowym. Wychodzimy z założenia, że pot wygląda na zdjęciach lepiej, gdy jest autentyczny – także powtórka ujęcia i jeszcze raz od początkuJ  Nie boimy się przyznać… przy przygotowaniu tła / planu zdjęciowego trochę się jednak spociliśmy … Nie zapomnimy jak w CROSSFIT3Miasto  przewaliliśmy całkiem sporo obciążeń by wyczyścić tło ;)

 

Zdjęcia reklamowe – part VII – Jak grać to tylko uczciwie

Firma to drużyna nie tylko na planie zdjęciowym. Na co dzień wspólnie stają naprzeciw problemów, komplikacji i trudnych wyborów. To nie sztuka wygrać. Sztuką jest wygrać uczciwie i móc być z tego dumnym.

 

Zdjęcia reklamowe – part VIII – Jak dźwigać to tylko słodki ciężar

Z roku na rok stajemy się bardziej doświadczeni. Jednak czym jest to doświadczenie? W pewny zakresie to nasze błędy, które popełniliśmy. Teraz wiemy, że ten wybór był błędny i będziemy się wystrzegać podobnych decyzji w przyszłości. Jesteśmy bogatsi o doświadczenie – dźwigamy je jako słodki ciężar.

 

Zdjęcia reklamowe – part IX – Jak uderzać to tylko prosto w serce

Serce nie sługa, nie zawsze ma ochotę współpracować  i to nie tylko z logicznym myśleniem. Niezależnie od tego co robimy ważne, żebyśmy robili to z zaangażowaniem i wkładali w to serce. Nawet w bajkach zupa przyrządzona ze szczyptą miłości jest o niebo smaczniejsza.

 

Zdjęcia reklamowe – part X – Jak planować to tylko w dłuższej perspektywie

Czasami trzeba się zatrzymać, czasami spojrzeć na coś z szerszej perspektywy. Coś co z pozoru wydaje się błahe, może mieć głębokie znaczenie.  Coś co wydaje się zwykłym kalendarzem może okazać się wielomiesięczną i szczegółowo zaplanowaną pracą całego zespołu ludzi.

 

Zdjęcia reklamowe – part XI – Jak prowadzić to tylko we właściwym kierunku

A który kierunek jest właściwy? Ten na południe, gdzie dzisiejszego wieczoru spedytor wysłał kierowcę ciężarówki? Ten na zachód, który ciągle próbujemy dogonić pod względem ekonomicznym i gospodarczym? Ten na wschód, gdzie nie jeden pojechał raz i zagościł na stałe? A może ten na północ, gdzie cięgle planujemy się wybrać,  pozwiedzać ?

 

zdjęcia reklamowe - crossfit - fotografia reklamowa, zdjęcia do kalendarza, fotografia reklamowa Gdańśk

 

Zdjęcia reklamowe – part XII – Jak biec to tylko do celu

Chciałoby się powiedzieć, że jak przekazałeś pałeczkę to już jesteś zwolniony z odpowiedzialności za przebieg dalszego scenariusza. Ale nie, Ty teraz stoisz z boku i patrzysz, trzymasz kciuki za swoją drużynę czy uda jej się dobiec do celu. Tak, kalendarz reklamowy prawie jak sztafeta, to projekt złożony, na którego finalny wygląd ma wpływ rzesza ludzi – po odegraniu własnej roli z niecierpliwością obserwujemy czy ktoś inny podtrzyma jakość i efekt naszej pracy.  A wszystko dla recenzji końcowej – chcielibyśmy finalnie powiedzieć wow – jak aktorzy w teatrze po zakończonej sztuce, czekamy z niecierpliwością czy usłyszymy oklaski.

 

Zdjęcia reklamowe – part XIII – Jak wygrywać to za każdym razem

Każdego roku staramy się, żeby kalendarz był lepszy od poprzedniego. Każdego roku stawiamy wyższe targety do osiągnięcia. Każdego roku zakładamy wyższe zyski w budżecie. Każdego roku liczymy, że ludzie będę pracowali wydajniej i dłużej. Każdego roku stawiamy postanowienia noworoczne, że będziemy w czymś lepsi. A czy oby na pewno tego właśnie chcemy? Czy to jest nasz cel i tego życzyli nam bliscy na święta?

 

 

 

Na koniec gorąco chcieliśmy podziękować wszystkim modelkom, jak i modelom, naprawdę pełen szacun na profesjonalne podejście jak i zaangażowanie – niektórzy gnali ponad 200km na zdjęcia (oby bez zdjęć z fotoradarów) … Oczywiście działowi marketingu – Marcie, Marcie Dwa (Pani Małysz) oraz Markowi, który dzielnie znosił nasze suchary ;P … I na końcu naszej wizażystce, czy też make-up artist – stylistce makijażu Agacie Zygadło oraz naszej niezłomnej fryzjerce , tudzież stylistce fryzur wszelakich Ewie Kaczmarek :) …

 

Zobacz także