bieg urodzinowy gdyni 2014 fotografia sportowa

grand prix gdyni bieg 10km

gdynskie poruszenie bieg urodzinowy

zdjecia bieg urodzinowy gdyni 2014

bieg marsz urodzinowy gdyni

nordic walking gdynia

nordic walking bieg gdyni

biegacze biegu urodzinowego gdyni

biegi-uliczne-gdyni-zdjecia

… Bieg Urodzinowy Gdyni – Ukończony …

8 lutego 2014 roku mieszkańcy “wręczyli” Gdyni wyjątkowy prezent. Z okazji 88 urodzin Miasta ponad cztery tysiące osób przebiegło dystans 10km, a dodatkowy tysiąc wystartował w kategoriach towarzyszących.
Tradycyjnie Bieg Urodzinowy poprzedzony został Marszem Nordic Walking, w którym wzięło udział prawie 400 osób – w tym pokaźna grupa młodzieży szkolnej oraz liczni seniorzy.

– Od zeszłego lata uczęszczam na środowe zajęcia nordic walking organizowane przez GOSiR. Nie mogło mnie zabraknąć także podczas tegorocznego Marszu Urodzinowego. Chodzenie z kijkami to wspaniała forma rekreacji dla każdego, kto nie czuję się na siłach, żeby przebiec dystans 10 kilometrów – mówi pani Grażyna, uczestniczka imprezy.

Po fanach nordic walking na linii startu stanęli uczniowie trójmiejskich szkół, którzy mierzyli się w konkurencjach biegowych na krótszych dystansach. Do startu w organizowanych co roku biegach szkolnych tradycyjnie zaproszono dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Równo o godzinie 13 wystrzał z działa ORP Błyskawica zasygnalizował start tysiącom biegaczy zgromadzonym na Skwerze Kościuszki. Przez Gdynię przelała się prawdziwa fala entuzjastów aktywności fizycznej. W czołówce – Marek Kowalski, Radosław Dudycz, Bartek Mazerski, czyli śmietanka najlepszych polskich biegaczy. Z tej wspaniałej trójki tym razem Markowi Kowalskiemu dopisało więcej szczęścia i to on został zwycięzcą Biegu. Drugie miejsce – Radosław Dudycz. Trzecie – Bartek Mazerski.

– Tak naprawdę wygranymi są wszyscy, którzy postanowili wziąć udział w dzisiejszym Biegu Urodzinowym. Wynik ma znaczenie drugorzędne, najważniejsze jest to, że coraz więcej mieszkańców naszego Miasta docenia korzyści, jakie przynosi uprawianie sportu – podsumowuje dyrektor GOSiR, Marek Łucyk.
To jednak nie koniec emocji. W 2014 roku w Gdyni odbędą się jeszcze trzy wielkie imprezy biegowe. Bieg Europejski zaplanowany jest na 10 maja, Nocny Bieg Świętojański na 20 czerwca, a Bieg Niepodległości na 11 listopada.

Źródło: GOSiR

Zobacz także