… drugiego dnia zawodów we florecie, na plac boju, znaczy celem wykonania fotoreportażu, wysłaliśmy testowo nasze ‘avatary’…  efekt ich pracy przerósł nasze oczekiwania i co ważniejsze nikt się nie spostrzegł …  poniżej ‘avatar A’ z podstawowym wyposażeniem … uprzedzę złośliwe pytania … nic dłuższego na podorędziu nie było ;) …

avatar AM

… i teraz kilka suchych faktów … Errigo najlepsza – Najlepszą florecistką X edycji turnieju Dwór Artusa Grand Prix Puchar Świata została Włoszka Arianna Errigo. Główną faworytką do zwycięstwa w Gdańsku była Arianna Errigo i z tej roli wywiązała się perfekcyjnie. Nr 1 światowego rankingu w półfinale pokonała pewnie Chinkę Huilin Le 15:7. W finale jej rywalką – po zwycięstwie nad Larisą Korobiejnikową z Rosji 15:11 – była rewelacja turnieju Amerykanka Nzingha Prescod. Finał należał zdecydowanie do Errigo, która zwyciężyła z Prescod 15:8. Podczas imprezy odbył się także integracyjny turniej szermierczy (walki szermierzy na wózkach), w którym pełnosprawni floreciści mierzyli się z niepełnosprawnymi. W dwóch rozegranych pojedynkach górą byli ci ostatni: Jacek Gaworski pokonał Ksawerego Nowosielskiego 15:14 a Dariusz Pender, wielokrotny medalista paraolimpiady, zwyciężył z Pawłem Kawieckim 15:10.