fotograf portretowy, fotografia portretowa, fotografia portretowa plenerowa, fotografia portretowa studyjna, fotografie portretowe, portret, sesja fotografii portretowej, sesja portretowa, sesje fotografii portretowej, sesje portretowe, zdjęcia portretowe, zdjęcie portretowe
Z Dominiką spotkaliśmy się w plenerze. Na to dość zimne wczesne przedpołudnie fotografia portretowa wydała nam się idealnym pomysłem. Taki spontan. Nie przepadam za plażą … Ale cóż … Trzeba mieć głowę otwartą :)   Choć temperatura nas nie oszczędzała, a właściwie to Dominiki, bo ja to w dwóch bluzach, to dziewczyna nie była z tych miękkich i nie narzekała. W końcu sztuka i piękno wymagają wyrzeczeń. Moim zdaniem na miano sztuki zasługują metamorfozy Dominiki. A na miano piękna fotografia portretowa.

Metamorfoza I – Fotografia Portretowa – Dziewczyna nad morzem – Ariel

Arielka przez młodzieńcze lata mieszkała w głębinach morskich razem ze swoimi wszystkimi siostrami – Aquatą, Andriną, Aristą, Atiiną, Adellą i Adlaną. Jej ojcem był, król mórz Tryton. Pewnego dnia Ariel spotkało szczęście i nieszczęście jednocześnie. Uratowała człowieka od zatonięcia. Człowiek okazał się księciem a Ariel śmiertelnie zakochana postanowiła na zawsze z nim pozostać, przez co wyzbyła się swojej morskości i przybrała postać zwykłej kobiety.

W pierwszej scenie widzimy Dominikę na tle morza, która stoi w szarej bawełnianej sukience. Jej twarz promienieje, pełna blasku. Dominika marzy a w jej oczach widać, że ten książę z bajki istnieje a ona jest w nim zakochana po uszy. Mogłaby porzucić nawet morze, żeby spędzić z nim resztę życia.

Metamorfoza I: Ariel/Dominika: miłość i wyrzeczenia

Metamorfoza II – Fotografia Portretowa – Dziewczyna jesienna – Ania z Zielonego Wzgórza

Dziewczyna z marchewkowymi włosami była niezwykłym i nowym lokatorem w miasteczku Avonlea. Pomimo tego, że nowi rodzice Martyna i Mateusz, życzyli sobie zaadoptować chłopca, to ta rudowłosa dziewczynka przyniosła im wiele szczęścia i radości.

Dominika stoi wśród drzew i pożółkłych liści. Początkowy uśmiech z każdym zdjęciem coraz bardziej znika a dziewczyna poważnieje. A może nie poważnieje a dorasta? A może wraz w tymi pożółkłymi liśćmi znika jej cudowna beztroska? Chyba jednak nie, bo ten warkocz rodem z Pipi Lansztrung odgania całą tą powagę i przywraca Dominice a może Ani tą dziewczęcą beztroskę.

fotograf portretowy, fotografia portretowa, fotografia portretowa plenerowa, fotografia portretowa studyjna, fotografie portretowe, portret, sesja fotografii portretowej, sesja portretowa, sesje fotografii portretowej, sesje portretowe, zdjęcia portretowe, zdjęcie portretowe

Metamorfoza II: Ania z Zielonego Wzgórza/Dominika: radość dorastania

Metamorfoza III – Fotografia Portretowa – Dziewczyna w białej sukience – Mała Mi

Trochę złośliwa, czasami nieco agresywna a już na pewno indywidualistka. Mała Mi mówi i robi to co chce. Jednak zawsze towarzyszy jej ten pozytywny stosunek do życia.

I wróciliśmy na plażę, jednak teraz Dominika już jest inną osobą. Ma na sobie obcisłą, może nawet lekko przykrótką spódniczkę. W oczach widać odwagę i fakt, że nie boi się wyzwań. W pewnym momencie zimno już daje się jej we znaki i Dominika zarzuca na siebie kolorowy płaszcz. W pledzie Mała Mi przypomina trochę swojego przyjaciela Włóczykija. W końcu łączy ich ta sama potrzeba wolności i niezależności.

Metamofroza III – Mała Mi/Dominika: niezależność i potrzeba wolności

Metamorfoza  IV – Fotografia portretowa – Dziewczyna w polu kukurydzy – Dafne Ann Blake ze Scoobiego Doo

Dafne jest piękną kobietą. Jej uroda oraz fakt, że działa w tajnej spółce sprowadza na nią zwykle szereg nieszczęść. Zazwyczaj zostaje schwytana przez strasznych przestępców, jednak zawsze wychodzi z opresji ratowana przez prawdziwych przyjaciół.

Dominika stoi w polu, co prawda nie jest to pole kukurydzy ale spokojnie mogłoby to być ujęcie z filmu grozy. Wydaje mi się, że Dominika się nie boi i z odwagą patrzy na swoich przyszłych oprawców. Ale tak naprawdę trzeba o to zapytać jej osobiście: Domi naprawdę się nie boisz, czy to tylko perfekcyjna gra, jak to tylko kobiety potrafią ukrywać strach?

 

fotograf portretowy, fotografia portretowa, fotografia portretowa plenerowa, fotografia portretowa studyjna, fotografie portretowe, portret, sesja fotografii portretowej, sesja portretowa, sesje fotografii portretowej, sesje portretowe, zdjęcia portretowe, zdjęcie portretowe

Metamorfoza IV – Dafne/Dominika – wrodzona odwaga

Metamorfoza V – fotografia portretowa – Dziewczyna z Sci-Fi – Kapelusznik z Alicji w Krainie Czarów

Kapelusznik oszalał. Nie, Kapelusznik zawsze był szalony. Popatrzcie w jego oczy, tam to szaleństwo jest wypisane kropelka po kropelce, kreska po kresce, kolor po kolorze – wszystko odbija się w jego źrenicach. Czy Kapelusznik doznał pomieszania zmysłów? Bzik, fioł, paranoja, kręcik, wariactwo, obłęd? Tak, w dzisiejszych czasach o to nie trudno.

Dominika jest na tym samym polu prawie kukurydzy, tylko ona jest już inna. To już nie jest ta dziewczyna z rozpuszczonymi włosami, ani tym bardziej ta dziewczyna w szarej kiecce. To ktoś inny, ktoś kto idzie przez świat patrząc na niego trochę inaczej. Czy błędnie? Jeżeli spotyka się jedna szalona osoba z drugą normalną, to kto oceni, która z nich jest szalona? Wiadomo tylko, że tych dwoje ludzi inaczej postrzegają świat. Nie wiemy, która z tych osób ma rację i widzi go takim jaki on jest naprawdę. Bo jaki jest świat naprawdę?

Pięć metamorfoz, fotografia portretowa w pięciu ujęciach. Gdybyście mieli zgadywać, to według Was, która z twarzy Dominiki, jest tą prawdziwą?  Choć i sama Dominika, może mieć problem … Bo jak sama stwierdziła … Sama niedowierza … że na zdjęciach to dalej ona ;)

Na koniec mała anegdotka, podczas zdjęć na samej plaży, gdy walczyłem z lampą by nie wywracała się przez wiatr… od tyłu zaszła nas para młoda z dwoma fotografami… obudziła się moja ciekawość … wieje… ostre słońce … co wymyślą… bo raczej blendą nie podziałają ….patrzę… i tak czasem mam, wiem budzi się moja zbytnia pewność siebie… ale czasem tak mam, że jak widzę jak ktoś robi zdjęcie, widzę w jaki sposób, w jakich warunkach… i już wiem … czy wyjdzie … czy nie … i tym razem … nie nie było inaczej ….. po prostu nie miało prawa…  po krótkiej walce odpuścili :)  …

Zobacz także