emily-imigination-blogerka-modowa-gdansk-fashion-blog - mom jeans / pull & bear

emily-imagination-emilia-blaszczyk-trojmiasto-sesja-modowa

zdjecia-modowe-fashion-mom-jeans-trencz

… mom jeans / pull&bear … pojęcia nie mam co to znaczy, jedynie że jeans … ale prezentuje się świetnie ;) … kolejne zdjęcia z Emilią – przypomnę, pani nie lubi rozwianych włosów … no nie byłbym sobą ;) … gwoli ścisłości co do stylizacji pozwolę sobie zacytować samą zainteresowaną …

Nowy tydzień zaczynam od nowej stylizacji, co prawda z wykorzystaniem tego samego płaszcza, co w poprzedniej stylizacji, jednak w innym zestawieniu. Przenieśmy się na chwilę w lata 90, kiedy to w modzie królowały tzw. mom jeans. Co to takiego? Pamiętacie serial Beverly Hills 902010? Baa, któż z nas nie śledził perypetii Brendy i Brandona Walshów, którzy pewnego dnia musieli opuścić rodzinną Minnesotę i przeprowadzić się do Kalifornii, gdzie w Beverly Hills ojciec otrzymał nową pracę. Ja byłam wierną fanką serialu i już wtedy moją uwagę przykuwały stylizacje dziewczyn z kultowego amerykańskiego serialu.
Charakterystycznym elementem stylizacji z tamtego okresu były dżinsy z wysoką talią, wyraźnie zaznaczoną pupą, zwane właśnie mom jeans. Od dawna marzyły mi się tego typu spodnie, jednak z powodu dość wąskiej talii miałam ogromny problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru. Mom jeans wyglądają najlepiej przy chłopięcej sylwetce, jeśli jednak macie kobiecą figurę, a chcecie je mieć w swojej szafie, pomyślcie nad zestawieniem ich z dłuższym cardiganem lub płaszczem i butami na obcasie, tak jak ja to zrobiłam.

Dżinsy/Jeans – Pull&Bear
Płaszcz/Coat – Front Row Shop
Buty/Shoes – Topshop
Okulary/Sunglasses – Primark

Źródło: www.emilyimagination.com

 

Zobacz także