grupa-taneczna-red-pop-dance-creator-zespol

Stylizacje, wizualizacje, videorealizaje – A w jaki kolor Ciebie powinniśmy ubrać?

Stylizacje  mają znaczenie. Zwykle wykorzystuje je przy sesjach portretowych z metamorfozą lub sesjach zdjęciowych organizowanych na specjalne zlecenie. Z Red Pop Dance Creator mam ten luksus, że dziewczyny jako, że na co dzień zajmują się tańcem,  ze stylizacjami radzą sobie we własnym zakresie. W końcu przygotowują je pod pokazy! Zdjęcia, które dzisiaj Wam pokażę,  zrobiliśmy w gdańskiej szkole tańca La Pasion a tancerki pomalowała Joanna Czyszek.

Jak już może mieliście okazję zobaczyć oglądając moje realizacje z Red Pop Dance Creator w ramach sesji zdjęciowych współpracuję nie od dziś. A od niedawna zacząłem też kręcić pierwsze wspólne wideoklipy. (Zobacz TUTAJ  Johnny Bravo i Red Pop Dance Creator – LoverGirl).

Dziewczyny tworzą grupę taneczną, która łączy różne typy osobowości, różne podejścia do życia a tym samym, specjalizują się w różnych szkołach tańca i odmiennych pokazach stylizowanych: burleska, kan-kan, lata 20, jive, charleston, broadway. Ah… aż szkoda byłoby tego nie uchwycić na zdjęciach lub nie nakręcić na video.

Między nami jest dużo emocji, nici łączących, wspólnych punktów, niekoniecznie zapalnych. Przerobiłem z nimi prawie całą swoją ofertę od fotografii portretowej, zdjęć glamour, sesji zdjęciowych reklamowych, fotografii reportażowej, videooklipów a nawet miałem okazję uprawiać fotografię ślubną dla jednej z nich … Tak samo one przećwiczyły na moich oczach setki godzin tańca  ;) …

Stylizacje, animacje, choreografia to również obszary ich działalności. Tutaj uzupełniamy się tworząc razem fotografię reklamową i video.

Na sesji zdjęciowej w szkole tańca La Pasion pokazaliśmy klika odsłon naszych możliwości. Zagraliśmy nie tylko samymi modelkami, ich twarzami i rekwizytami, ale całymi stylizacjami, choreografią i tłem.

Każdy znalazł się w swoim naturalnym środowisku. Agnieszka wcieliła się w rolę baletnicy symbolizując taniec klasyczny. Ja również pokazałem ją na klasycznej fotografii portretowej. Na jednym ujęciu widzicie całą sylwetkę baletnicy a na drugim tylko twarz. Sam nie potrafię wybrać, która perspektywa bardziej mi się podoba. Tutaj królowała biel, od zawsze symbolizująca pokój, czystość, dobro, prawdomówność. Barwa, jednocześnie odwołuje się do źródła życia, a w wierze chrześcijańskiej, do zwycięstwa dobra nad złem.

stylizacje, fotografia glamour, fotografia portretowa, fotografia reklamowa, fotografia reportażowa, sesje dla modelek, sesje dla tancerek, sesje dla tancerzy, sesje portretowe, sesje reklamowe, sesje zdjęciowe, specjalne sesje zdjęciowe, stylizacje, stylizowane sesje zdjęciowe, zdjęcia dla tancerzy, zdjęcia do portfolio, zdjęcia glamoure, zdjęcia portretowe, zdjęcia reklamowe, zdjęcia reportażowe

Aneta, Natalia Hania dobrze czują się w we wszystkich odmianach tańca nowoczesnego. Dlatego też, zdjęcia portretowe nie mogły być już klasyczne jak w przypadku Agnieszki. Zagrałem tutaj światłem, które wprowadziło barwę pomarańczową, różową i odcienie wpadające w zieleń. Kolory oddają rodzaj tańca i same osobowości modelek. Pomarańczowy symbolizujący młodość, lekkość, aktywność, entuzjazm, zabawę, kreatywność. Różowy oddający kobiecość, delikatność, subtelność i wdzięk, dziewczęcość, romantyzm a zarazem trochę niewinności. A także zieleń, który oznacza nic innego jak naturę, życie i harmonię, zdrowie, świeżość. Dodajmy, że zielony jest kolorem również płodności i nieśmiertelności. Ciekawe czy dziewczyny jak koty mają po siedem żyć?

Jest też Róża. Róża jak prawdziwy Sherlock Holmes na specjalnych stylizowanych pokazach tanecznych u boku z towarzyszem przygód dr. Watsonem (lub też czasami w pojedynkę) pokazuje nam na zdjęciach portretowych w większości przypadków całą sylwetkę. Tutaj króluje czerń: elegancja, luksus i nowoczesność. Dodajmy, że czarny kolor oznacza również nieugiętość.

Stylizacje a’la La Pasion na sesji zdjęciowej odzwierciedliła Hania. Tutaj zastosowałem fotografię portretową zarówno z bliskiej perspektywy, jak i dalekiej pokazując całą sylwetkę. Pozwoliłem sobie również na zagranie ruchem i lekkie rozmycie, wręcz nieostrość. Flamenco, latino, tribual fusion, sexy dance, shakira style … tańce południowe, tańce gorące jednak wymagają pokazania tych emocji i ruchu. W stylizacji pomieszaliśmy biel z czernią i rudym. Tym samym stworzyliśmy mieszankę egerii, młodości, niewinności, ekskluzywności, kreatywności, luksusu, nowoczesności.

Ala i Aneta zaprezentowały podejście do pokazów stylizowanych: pojawiły się tutaj stroje karnawałowe, gadżety rodem z moulin rouge, lat 20-tych. Moją pracą w tym przypadku były zdjęcia portretowe, jednakże nie musiałem, i nie zrobiłem tego, pokazywać całej sylwetki. Dziewczyny zagrały bardziej twarzą dlatego zdjęcia portretowe zostały zrobione z bliskiej perspektywy. Tutaj obok czerni uosabiającej luksus, elegancję i nowoczesność pojawiła się też czerwień. Zabawiliśmy się w pokazanie energii, lekkiego niebezpieczeństwa, przygody, pasji, przykucia uwagi. Czerwień to ogień, krew, żądza ale też i wojna. Barwa uosabia również kolor królewski i najwyższego kapłana. Wystarczy sobie przypomnieć jaki kolor ma gwiazda w Grze o Tron.

Nie mogło się również obyć bez fotografii reportażowej. Zwykle w tej technice pokazuję zdjęcia z backstage. Moim zdaniem są one takim miłym/ciekawym/fascynującym dopełnieniem każdej sesji zdjęciowej. Dzięki nim widzimy trochę akcji od zaplecza, uchwytujemy atmosferę, wdychamy zapach garderoby aktorów- modelek.

alt="stylizacje, fotografia glamour, fotografia portretowa, fotografia reklamowa, fotografia reportażowa, sesje dla modelek, sesje dla tancerek, sesje dla tancerzy, sesje portretowe, sesje reklamowe, sesje zdjęciowe, specjalne sesje zdjęciowe, stylizacje, stylizowane sesje zdjęciowe, zdjęcia dla tancerzy, zdjęcia do portfolio, zdjęcia glamoure, zdjęcia portretowe, zdjęcia reklamowe, zdjęcia reportażowe"

Oczywiście wszystko cacy, ale… z tak doświadczonym zespołem nie jest lekko. Żeby nie było współpracuje się świetnie, ale ale zawsze są założenia, których w życie nie wcielisz… Aneta pół godziny … zapomnij … Ala 14:30 …. godzina 15:30 Ala dajesz … Szefowa Magda ma tyle pomysłów, a dziewczyny są tak fantastyczne, że nie sposób zamknąć w ramach czasowych …

A przed nami, ku mojej uciesze, jeszcze jedna fantastyczna sesja … naprawdę w czadowych  stylizacjach … ale tym pochwalę się jak w końcu uda się nam znaleźć trochę czasu i w końcu zrealizować sesje zdjęciowe.

Od siebie tak szczerze … Pracujemy już parę lat… I naprawdę od początku naszej współpracy, na moich oczach dziewczyny dokonały naprawdę fantastycznej metamorfozy:) … I myślę tu jeszcze grubo o czasach  przed edycją tam którąś z kolei  TVN Mam Talent, w której brały udział i nawet zaszły bardzo daleko (nie chwaląc się mam mały wkład w to ;) ).

Wracając do meritum… To jakim kolorem Ty jesteś? Jak Ciebie powinienem pokazać? W jakich barwach czujesz się najlepiej? Większość ludzi deklaruje, że ich ulubionym kolorem jest błękit. Dziwi mnie to trochę, bo w sumie moim ulubionym od lat kolorem jest czerń :)  Czy widziałaś/eś gdzieś błękit na tych zdjęciach? To jakim kolorem, tak naprawdę, jesteś?

www.REDPOP.pl

make up: Joanna Czyszek

La pasion – trójmiejska szkoła tańca

 

Zobacz także