Timeless Gallery Group - Gdynia, filmy dla firm, filmy korporacyjne, fotograf Gdynia. Fotografia korporacyjna, fotografia, Fotografia Dla Firm, obrazy, prezentacja zdjęć, prezentacje zdjęć, video dla firm, video korporacyjne, zdjęcia, Zdjęcia Dla Firm, zdjęcia korporacyjne

Jak Michu na Kamiennej Górze postanowił Boską Proporcję zmienić w coś jeszcze lepszego …

Timeless Gallery Group – Gdynia

Lubię Timeless Gallery Group z wielu powodów ale z jednego szczególnie. Czy to byłoby nie fair z mojej strony jakbym Wam nie zdradził z jakiego? Mogłoby …. No dobra – chodzi o zmianę/podejście do zmian/zmienność – zaraz spróbuję Wam poprzez prezentacja zdjęć nakreślić ścieżki, którymi mój mózg błądził (a sorry podążał i tak, i owszem, mam tudzież posiadam ).

Generalnie ludzie boją się zmian. Zmiany wprowadzają niepewność: będzie lepiej czy może gorzej? Jak poradzę sobie w nowej, nieznanej mi sytuacji? Często wybici ze stałych utartych schematów budzimy się jak dziecko we mgle i nie wiemy do końca co mamy robić, ani w którą stronę dalej iść.

Pokażę Wam to na przykładach:

* Ale jak to? Przecież zawsze tak było? Panie Prezesie od 20 lat ta fabryka buduje takie samochody a nie inne?

* Do mojej śmierci jego noga nie postanie w tym domu!

* Przeprowadzić się do innego miasta? Rysiu, ale ja tam nie będę miała w ogóle znajomych. Z kim ja będę co środy spotykać się na kawę do „Na Rogu”.

Widzicie to już?

Jednakże zmiana to też rozwój. To te wychodzenie z własnej strefy komfortu. Czasami podjęcie ryzyka. Ale przecież to nie jest proste. Prawda, to nie jest proste ale czym więcej zmian dokonujemy w życiu tym kolejne przychodzą nam łatwiej i są przez nas postrzegane jako prostsze.

Zauważcie, że nawet samochód prowadzimy zgodnie z wgraną w naszą podświadomość mapą. Ile razy zdarzyło się Wam, że przyjechaliście do pracy/do domu i nawet nie pamiętaliście, którędy jechaliście? Znacie to, prawda?

Część ludzi czuje się dobrze ze schematami i w stabilnym środowisku. Wręcz potrzebuje poczucia niezmienności. Nadają temu nazwy takie jak równowagą, zrównoważenia.

Innych mniej lub bardziej mierzi i uwiera stabilizacja. Kiedy wpadają w schemat to zaczynają się wić, skręca ich, czasami, gdy puszczą im nerwy – ugryzą, by sprawdzić czy aby na pewno to twardy schemat a może jednak tylko cieniutka nić pajęcza. Potrzebują wyzwań, adrenaliny, czym większa kłoda rzucona pod nogi tym lepsza zabawa w jej przeskakiwaniu. Właśnie ta grupa mówi TAK dla zmian. A ich podejście do życia i pracy wygląda mniej więcej następująco:

Denerwuje Cię Twoja praca – to ją zmień;

Żona kupiła Ci psa, z którym się nie polubiliście – spytaj babci, czy dodatkowy jeden psiak nie stanowiłby dla niej różnicy;

Siostra za każdym razem robi Ci obiad na bazie łososia, którego nie cierpisz – powiedź jej w końcu, że nie lubisz tego łososia;

Zawsze ubierasz się w stonowane kolory, ale tak naprawdę to już od pół roku patrzysz na ten żółty sweter z myszką miki – wyrzuć szare ciuchy z szary, kup ten sweter.

Sąsiad ma kota, który sika Ci w ogródku na truskawki – pożycz od kolegi na tydzień psa, czas powinien być odpowiedni.

Zmiany wprowadzają nas na inne tory, rozwijają, kształtują nasze doświadczenia, uodporniają, zmieniają sposób myślenia.

Za każdym razem, gdy odwiedzam Timeless Gallery Group widzę jakąś zmianę. To miejsce, którego drugą twarzą jest zmiana. Zmiany w Timeless Gallery Group zachodzą spokojnie, bez gwaru i krzyku, bez przepychanek i niesnasek. Zachodzą tak po prostu, wręcz naturalnie.

Tak właśnie zmienia się Showroom na gdyńskiej Kamiennej Górze – ewaluuje. Kiedy byłem tam ostatni raz trafiłem na wieczór ze sztuką. Wystawa składała się z dzieł takich autorów jak Nimroda Messega, Petera Mandla, Igora Grechanyka czy Viktora Shelega. Były to zarówno rzeźby i obrazy. Moim zadaniem jako gdyńskiego fotografa było zaprezentowanie ich na zdjęciach. Czy było to zadanie proste/banalne? Prezentacja zdjęć sztuki ….no…no …tylko bez pochopnych wniosków. To, że coś się nie rusza, nie biega, nie skacze wcale nie oznacza, że jego zaprezentowanie na fotografii będzie proste. A jak powiedziała Michelle Moran,  „Sztuka nie jest produktem ciszy tylko emocji. Sprawia ona, że widz coś czuje.” Tak samo z prezentacja zdjęć muszą oddawać emocje uczestników wydarzenia.

Z moich doświadczeń wynika, że jeżeli w jednym miejscu w jednym czasie spotyka się wielu ludzi o podobnych zamiłowaniach a dodatkowo obdarzonych chociaż kroplą zmysłu artystycznego, to zapowiada się udany wieczór. Gdybym miał się zakładać powiedziałbym, że będzie wino, kobiety i śpiew;)

I gdybym się założył, to bym wygrał, ponieważ wino było nieodzownym elementem wieczoru, pięknych kobiet nie brakowało, co prawda śpiewu nie było ale za to była muzyka, która łagodnie dobiegała ze strony skrzypiec.

Podczas pobytu na wystawie zrobiłem sporo zdjęć i to naprawdę dobrych zdjęć, wiem mało skromne się zdaje, ale naprawdę z kilku jestem bardzo dumny. Problem pojawił się w jakiej formie zaprezentować zdjęcia. Czy oddać je cyfrowe, czy może stworzyć z nich album, a jeżeli album to jaki?  Siadłem nad tabliczką czekolady, ponieważ nie wiem czy wiecie ale czekolada jest dobra na każdą zagwozdkę. Oczywiście pod warunkiem, że jest gorzka, i że nie kosztuje 3 złotych, czyli jest produktem czekoladopodobnym zawierającym 80% oleju palmowego (czytamy składy produktów)…. Bleh… Nie jedźcie tego i nie dawajcie tego świństwa Waszym dzieciom.

Wracając do czekolady, dopływ magnezu i żelaza wprowadził mnie w rozmyślania nad doskonałymi proporcjami ciała rzeźb, nad doskonałym połączeniem muzyki ze sztuką, nad zasadą złotego podziału/złotą proporcją/proporcją boską, która dotyczy zarówno obrazów jak i zdjęć. I w tym jednym momencie mnie olśniło! Już wiedziałem! Będzie to prezentacja zdjęć w postaci video – idealna proporcja – połączenie odrobiny ruchomego obrazu ze zdjęciami i fragmentami nagrań video. Tak, to był dobry pomysł jak przez zmianę podejścia przez prezentacja zdjęć pokazać tę harmonię i wielkość sztuki.

I już nikomu nic nie było straszne. Nawet mężczyźnie, który chodził z piłką na nodze po linie zwisając głową w dół – wiem, wiem ja też bym tego nie potrafił sobie wyobrazić, jakbym tego nie zobaczył, więc zobaczmy:

Zobacz także